Anunțuri recrutare

Operator producție

Valabilitate: 23.05.2018 – 23.06.2018

ORADEA

Mai multe detalii

Descrierea jobului

  • operarea utilajelor
  • disponibilitate de a lucra în 2 – 3 schimburi
  • respectarea ordinei și disciplinei din spațiul de producție
  • respectarea planului de curatenie si intretinere a utilajelor
  • spirit practic, capacitate de autoorganizare și gestionare a timpului de muncă
  • persoană disciplinată și onestă
  • cunoștințe minime de mecanică
  • cunoștințe minime de operare PC

Beneficii

  • pachet salarial atractiv
  • transport aigurat
  • traininguri de specialitate

Manager vânzări

ORADEA

  • Studiul pieței;
  • Elaborarea de strategii de promovare și vânzare;
  • Dezvoltarea zonei coordonate, a portofoliului de clienți;
  • Monitorizarea vânzarilor, comenzilor, plăților, facturilor transmise de către firmă;
  • Negocierea directă cu clienții;
  • Îndeplinirea targeturilor stabilite de conducerea companiei;
  • Întocmirea rapoartelor de activitate.
  • Deplasări în țară, ocazional și în străinătate.

Cerințe

  • Studii superioare;
  • Bune abilități de comunicare și negociere;
  • Cunoștințe avansate de operare PC;
  • Limba engleză – nivel avansat;
  • Constituie avantaj – cunoașterea pieței interne (materiale plastice – polimeri tehnici).

Dispecer

ORADEA

Cerinţe:

  • Experienţă în transport internaţional de mărfuri;
  • Studii medii/ superioare
  • Cunoștințe de limba engleză, germană, maghiară
  • Cunoștințe operare PC, MS Office
  • Meticulos, atent la detalii, bun cunoscător al geografiei Europei
  • Atitudine pro-activă
  • Orientat către rezultat
  • Bune abilităţi de coordonare a unei echipe
  • Responsabilitate și corectitudine, adaptabilitate

Atribuții/ Responsabilități:

  • Să cunoască şi să respecte prevederile legale cu privire la circulația pe drumurile publice, în trafic intern şi international de mărfuri
  • Să planifice, să organizeze şi să controleze activităţile legate de transport
  • Coordonarea şi supravegherea sectorului de transport
  • Întocmirea documentelor transport flota proprie
  • Coordonarea încărcărilor – descărcărilor
  • Monitorizarea consumului de carburant

Clientul nostru are la dispoziţie mijloace de transport operate în teritoriul naţional şi internaţional, această flotă exploatată este în număr de cca. 300 autovehicule, cea mai mare parte a acestora fiind monitorizate GPS, sigilabile, echipate ADR.
Pe lângă această flotă, se adaugă experiența echipei manageriale, care este destinată servirii clienților la cele mai înalte standarde de calitate şi profesionalism.